נשמח לעזור לך
טלפון: 052-3228856
כתבו לי לוואטסאפ ואחזור אליכם
 [email protected]

אמונות חוזרות

אחד הדברים המתסכלים ביותר למטפלים זה לסיים טיפול עמוק ומשמעותי שבו אתם מרגישים שעשיתם עבודה מצוינת שממש פותחת את הדלת לשינוי, ואז לקבל טלפון שאומר שהכל חזר.
למה זה קורה?
מה ניתן לעשות?

מה גורם לאמונות בהן טיפלנו לחזור?

  • תטא הילינג הינה שיטה צעירה יחסית. נכון למועד כתיבת שורות אלו, עדיין לא מלאו לה 20 שנה. היא כל הזמן מתפתחת ויחד אנו לומדים כיצד להשתמש בכלי הנפלא הזה ולדייק אותו עוד ועוד. רוצה לשתף כאן מהנסיון שצברתי בלמעלה מאלף סשנים של טיפול באמונות:
  • טיפול שורש. שורש הענין קבור לעתים תחת הגנות מרובות. לא תמיד ניתן להגיע ישירות לשורש משום שהאדם פשוט עדיין לא בשל לכך. כאשר מוצאים שורש יש לעשות לו טיפול שורש, כלומר, לתת למטופל לזהות בעצמו כיצד אותה אמונה משרתת אותו. אם הוא באמת יבין את תפקידה, נוכל לבקש מהבורא חלופה לאותה אמונה שתאפשר את שחרור השורש. גם לאחר שעשינו זאת, ייתכן שעדיין קיימים שורשים נוספים לאותו נושא, בין אם הם ברמות אמונה נוספות או כמו בעץ ישנו שורש שלם נוסף. בכל מקרה לא מספיק פשוט לשלוף אמונה ולהטמיע במקומה אמונה חלופית כי לרוב יהיה זה כמו עבודת טיוח ולא עבודת עומק שבאמת תחזיק לאורך זמן. המשיכו במלאכה בהתמדה ואדיקות ועם חיוך עד שכל השורשים ייפתרו.
  • נשמה שבורה. לאנשים רבים יש סדקים או שברים בהילה שאינם מאפשרים שימור של למידות בעלות ערך. במקרה כזה בקשו מהבורא שייצור את הנשמה שלמה מחדש (ראו את התרגיל בחוברת הקורס המתקדם) וכך תמנע זליגה נוספת של אמונות שהטמעתם.
  • ידע חסר – לעתים כל מה שחסר הוא ללמד את האדם איך לשמור את הידע שקיבל מהבורא. שמותר לו. שזה הבטוח עבורו. שהוא יודע איך זה מרגיש לחיות את חיי היומיום שלו עם הידע החדש וכמובן שאפשרי עבורו לשמור את הידע.
  • חוסר ראויות לשמור את הלמידות. אם אדם איננו מרגיש עצמו מספיק בעל ערך בעיני עצמו או הבורא או המטפל – הוא עלול להשליך מעליו את הלמידות. תנו לו את נקודת המבט של הבורא על עצמו כדי שיוכל להרגיש ראוי לשמור את הלמידות.
  • "לא יכול להיות שזה עד כדי כל קל" – פעמים רבות אנו משקיעים מרץ רב, גם אם לא מודע, ביצירת האתגרים של חיינו. כדי שייפתרו ברגע אנו צריכים להיות מסוגלים להרפות מהקושי מבלי להרגיש כאילו משהו חסר או כאילו הטיפול הפשוט של תטא הילינג ממעיט מערך הסבל שסבלנו. עזרו לאדם לראות בטיפול את גולת הכותרת של מאמציו לפתור את מה שהציק לו במקום הוקוס פוקוס חסר ערך.
  • הצורך להוכיח ששום דבר לא יעזור לי. קוראים לזה תסמונת אי-אה, החמור מהספר פו הדוב. יש אנשים שלא ערוכים לכך שמשהו באמת ישתנה בחייהם ויש להם אמונות חזקות המתנגדות לכל הטבה אפשרית. ועם זאת – הם פנו אליכם לטיפול. כלומר, הם כן רוצים שינוי. עזרו להם לאתר אמונה זו ולשחרר אותה מהשורש כדי שיוכלו סוף סוף לחוות שינוי.
  • פחד משינוי. רובינו מפחדים ברמה זו אחרת מפני שינוי. מפני הלא נודע. אולי המצב כרגע לא לרוחי, אבל לפחות הוא מוכר לי. מה יקרה אם פתאום הבבעיה איתה אני מתומדד/ת X זמן תעלם? כיצד זה ישפיע עלי. הפחד לבדו עלול למנוע את השינוי. שוחחו על כך עם המטופל/ת. מה הדבר הכי מפחיד שעלול לקרות בעקבות השינוי? התייחסו לכל נקודה שתעלה עד שלא תהיה יותר סיבה לפחד והשינוי יהפוך להיות אפשרי.
  • תוכנת גיבוי. על פי נסיוני, התת מודע שלנו מסווג אמונות מסוימות שבעלות ערך מיוחד שצריך לתת להן גיבוי כדי שלא תעלמנה בטעות. תכונת הגיבוי כמו סורקת את מערך האמונות שלנו. אם היא מגלה שהאמונה שהיא אחאראית עליה נעלמה היא מייצרת אותה מחדש. כך למשל, אם אנסה ללמד את עצמי לחיות בלי לנשום, האמונה מיד תחזור שוב ושוב ושוב כי יש לה גיבוי חזק במיוחד. בדקו אם קיימת תוכנת גיבוי לאמונה שניסיתם לטפל בה. אם כן – בדקו עם הבורא כיצד זה משרת את האדם שהאמונה שרצית לשחרר מתחדשת שוב שוב. תפלו בתוכנת הגיבוי כמו בכל אמונה אחרת עד שתוכל להשתחרר ואז שחררו את האמונה הראשונית ממנה התחלתם. זה יכול להיות סופו של פסוק עבורכם.

בהצלחה!

לוח ארועים

קטגוריות

ספרי תטא הילינג

לרכישת כל ספרי "תטא הילינג" בעברית

מועדון בוקר טוב

תחנת רענון לנפש – רבע שעה של שידור חי יומי שכל כולו קודש ליצירת מציאות

בכל יום נשפוך אור על היבט אחר של החיים שבו האמונות הלא-מודעות שלנו יוצרות מורכבות וקושי ונשתמש בכלים של תטא הילינג כדי לפתור אותן מהשורש.

לטעימה ממועדון הבוקר