נשמח לעזור לך
טלפון: 052-3228856
כתבו לי לוואטסאפ ואחזור אליכם
 [email protected]

מה אומרת שיטת תטא הילינג על השואה?

אפתח ואומר שאני לא הדוברת הרשמית או הבלתי רשמית של שיטת תטא הילינג. הדברים שתקראו כאן נוצרו מתוך עבודתי בעשור האחרון עם תטא הילינג ובהשראת הספר שבעת מישורי הקיום של ויאנה סטייבל יוצרת השיטה. כל הציטוטים הם מתוך ספר זה. 

*****

ויאנה סטייבל טוענת שהעולם נברא על ידי אנרגיה אינטליגנטית של אהבה נקייה. יותר מזה. היא אומרת שהאנרגיה הזאת עדיין ממשיכה לברוא מדי יום ביומו. כששמעתי את הרעיון לראשונה הוא קסם לי עד מאד. אבל אז התחילו לעלות שאלות. אם נכון הדבר, איך ייתכן שקרה וקורים דברים איומים כל כך כמו השואה? השמדה שיטתית ואכזרית של בני האדם האחד את השני? איך ייתכן שתחת עינה הפקוחה של האנרגיה הזאת מיליוני אנשים הגונים, מסבירי פנים, שעבדו והתפרנסו ביושר, אנשי משפחה מסורים, שאהבו וחלמו, איבדו ביום אחד את הזכויות הכי בסיסיות שלהם, נעקרו מבתיהם, ואז עונו ונרצחו רק מפני שנולדו לעם מסוים או החזיקו בדעה מסוימת? 

הדבר הבא שלמדתי הוא שאנחנו יוצרים את המציאות שלנו באמצעות האמונות שלנו, בעיקר אלו שאנחנו לא מודעים להם. את זה עוד יותר התקשיתי לקבל. האם ייתכן שאותם מאות מליונים שחיו בתקופת מלחמת העולם השנייה ומצאו את עצמם באמצע המלחמה הגדולה ביותר בתולדות האנושות בחרו באופן כלשהו להיות חלק ממנה ולעבור את מה שעברו? זה נשמע לי כל כך לא מתקבל על הדעת!

למשל, סבתא שלי. היא היתה מאוהבת בסבא שלי עד מעל לאוזניים. לצערה אחותה הגדולה נישאה לאחיו הגדול ורב העיירה אמר שמשום כך אסור להם להתחתן. הם חיכו בסבלנות 5 שנים עד שאחותה עלתה לארץ ואז הרב התיר להם להינשא. 60 שנה מאוחר יותר היא עדיין יכלה להדגים לי בחינניות איך הם רקדו בחתונה. עד כדי כך נותרו בליבה טעמם של הצעדים, הסחרור, המוזיקה והמגע החסר של אהובה! 

שנים מעטות לאחר שנישאו, כשאמא שלי היתה בת 3, פלשו הגרמנים לפולין. בזכות התושייה של סבא שלי המשפחה ברחה לרוסיה בעגלה רתומה לסוסה. הוריה של סבתי חשו זקנים מכדי לברוח ואמרו – אנחנו נישאר פה עם כולם ויקרה לנו מה שיקרה להם. זו היתה הפעם האחרונה שהיא שמעה מהם.

סבתי, סבי ואמי הגיעו למחנה פליטים ברוסיה. סבי גויס תוך זמן קצר לצבא האדום ונשאר שם כמעט עד סוף המלחמה, עד שהרכבת שנסע בה נפגעה ממוקש והוא נהרג. הידיעה על מותו שברה את סבתא שלי. אלמלא הצורך לדאוג לאמי, אני בספק אם היא היתה עוברת את השנים הראשונות בלעדיו. עד יומה האחרון היא לא שכחה ולא סלחה. לא שכחה את סבי ולא סלחה לאלוהים. 

אז האם ייתכן שאנשים יוצרים לעצמם חוויות חיים קשות כל כך? אם כן, בשביל מה? התיישבתי להתבונן בשאלות האלה.

סדר קוסמי

על פי התפיסה של שיטת תטא הילינג, המציאות שלנו מושפעת משני גורמים עיקריים:

  1. האמונות שלנו, לצערנו בעיקר אלו שאנחנו לא מודעים להן, והאינטראקציה שלהן עם האמונות הלא מודעות של אחרים.
  2. ה-Divine Timing (התזמון האלוהי) האישי והקולקטיבי שלנו. 

על האמונות הלא מודעות כתבתי לא מעט באתר ולכן לא ארחיב עליהן כאן, פרט לאמירה שמדובר בסט אמונות אישי, ייחודי ובר שינוי במידה רבה, ולכן, על פי הבנתי, יש להן פוטנציאל ליצור אי-סדר גדול. 

התזמון האלוהי מאד שונה מהן. אומרת ויאנה – "תזמון אלוהי הוא הדבר שהסכמנו ותכננו לעשות בחיים האלה. כשהנשמה שלנו מתעוררת לייעוד הנעלה שלה, זה אומר שהגיע הזמן לממש אותו. כשזה קורה, נפתחת הדלת למימוש התזמון האלוהי שלנו וניתנת לנו הזדמנות להוציא לפועל את המשימה שלנו. הדרך בה נממש את התזמון האלוהי שלנו תלויה בנו, אבל הנשמה שלנו תוודא שנהיה במקום שבו אנחנו אמורים להיות כדי שהתזמון האלוהי שלנו יתממש. זאת משום שצרכי הנשמה שלנו עולים בחשיבותם על צורכי ההכרה המודעת." (ע' 160)

התזמון האלוהי, כך אני מבינה מדבריה של ויאנה, יושב בבסיס הסדר העולמי. שתי מלחמות העולם שגרמו יחדיו להרג ולהרס הגדול ביותר בתולדות האנושות לא היו בהכרח תוצר של אמונות של אנשים ספציפיים, אלא צעד דרסטי שנועד ליצור שינוי גדול באנושות. 

כותבת ויאנה: "לרוע המזל, נראה שאנו מתוכנתים (hardwired) ליצור הרס ומלחמה. תמיד ישנו איום כלשהו של מלחמה איפה שהוא בכוכב שלנו. הנטייה הזאת לעימותים… יצרה תודעה קולקטיבית במין שלנו. כדי לשרוד עלינו להתגבר על התודעה הזאת." (ע' 321) 

אני חשה צורך להוסיף ולומר שאנו מתוכנתים גם לחוש צורך להשתייך. וחונכנו לאורך דורות ארוכים שהשייכות לקבוצה אחת מצריכה מאתנו להיות נפרדים מכול יתר הקבוצות. 

באופן אבסורדי, מלחמת העולם השנייה יצרה איחוד כוחות. איחוד כוחות בין בעלות הברית. איחוד כוחות בין אנשים שונים בתוך המחנות. היא הולידה את האו"ם שמצליח מאז לשמור יותר מבכל תקופה אחרת על גבולות המדינות, היא אפילו הולידה באופן כלשהו את האינטרנט, אבי הגלובליזציה המודרנית.  

על פי הבנתי, כמו בשיר חד-גדיא, מלחמת העולם והשואה בתוכה, נועדו לעורר אותנו לצורך להשתחרר מהטבע הרצחני שלנו. הטבע מהיר החימה, הנחפז לחרוץ דין, המתבצר בהכרזת נפרדות. בהקשר הזה בחרתי להביא מספר ציטוטים נוספים של ויאנה:
 

"לא פעם האשימו אותי בראיית הטוב באנשים ואמרו לי שהאופטימיות שלי בנוגע למין האנושי היא נאיבית. אבל לו יכולתם לראות אנשים כפי שאני רואה אותם, הייתם נדהמים. אני רואה אותם מנקודת המבט של הפוטנציאל הנשמתי שלהם, העצמי-האלוהי שלהם. ברגע שתקלטו אנשים מנקודת המבט הזאת, תבינו שרובנו לא התחלנו עדיין לממש את הפוטנציאל שלנו. אין לנו שום מושג לגבי הדברים שיש לנשמה שלנו להציע לעולם." (ע' 134)

"אם 1,000 בני אדם בכל מדינה יהיה ערים, מהלך ההיסטוריה ישתנה אחת ולתמיד. אם רק 100 אנשים יתעוררו בכל מדינה, העולם יוכל להינצל. לפני 5 שנים, הסיכויים שלנו לשרוד את ההשמדה העצמית היו רק חצי חצי. עכשיו יש בעיניי 65% סיכוי שנצליח. זה לא אומר שהשינוי הנוסף יהיה קל. אני יודעת שעדיין קורים בעולם כל מיני דברים מוזרים. אבל יש גם שינויים חיוביים כי התודעה הקבוצתית משתנה לטובה. כדי להעלות את התודעה הקבוצתית נדרש שרק אחוז קטן מהפלנטה יתעורר. ההתעוררות הזאת היא הצעד הבא בהתפתחות הרוחנית שלנו על פני כדור הארץ." (ע' 135)

פעמי תקווה

"אם נתעסק ללא הרף באיומי המלחמה, באנשים שנהרגו, בייסורים ובהרס שכרוכים במלחמה," אומרת ויאנה, "אזי התודעה הזאת תמשיך להתפשט בחברה שלנו. הפסיקו לפחד מפני מלחמות, חורבן, שליליות ושנאה. תנו לאנרגיה החיובית של האדמה לרפא אתכם. עלו והתחברו לכל שישנו ואמרו: "אני פתוח/ה לכל האהבה שהעולם רוצה לתת לי". כך לא תושפעו מהזיכרונות השליליים שקיימים באדמה." (ע' 322)

על פי הבנתי, אם כל יום נעשה צעד אחד קטן ליצירת שלום פנימי ותחושת שייכות שאיננה מבוססת על נפרדות, נעזור להפוך את הזוועות שחוו אנשים בסה"כ לפני עשרות לא רבות של שנים למשהו שאכן קידם את העולם ויצר שינוי תודעתי משמעותי. ומי ייתן ונדע להמשיך את השינוי התודעתי הזה ולהתעורר למלוא הפוטנציאל שלנו בלי הצורך בזעזועים שכאלה.

תטא הילינג 

לקריאה מעמיקה נוספת על התזמון האלוהי – בספר שבעת מישורי הקיום מאת ויאנה. 

לוח ארועים

קטגוריות

ספרי תטא הילינג

לרכישת כל ספרי "תטא הילינג" בעברית

מועדון בוקר טוב

תחנת רענון לנפש – רבע שעה של שידור חי יומי שכל כולו קודש ליצירת מציאות

בכל יום נשפוך אור על היבט אחר של החיים שבו האמונות הלא-מודעות שלנו יוצרות מורכבות וקושי ונשתמש בכלים של תטא הילינג כדי לפתור אותן מהשורש.

לטעימה ממועדון הבוקר