נשמח לעזור לך
טלפון: 052-3228856
כתבו לי לוואטסאפ ואחזור אליכם
 [email protected]

ריפוי בהילינג

הדעת לא ממש תופסת איך מתבצע ריפוי בהילינג. מה בפועל קורה ברמה התאית או המולקולרית? לא פעם הוא נראה כל כך מנוגד להבנה הביולוגית שלנו עד שלא נותר אלא לסווג אותו תחת הקטגוריה "קסם". וקסמים, כמו שלימדו אותנו, הם רק אחיזות עיניים. אז אפשר להאמין בריפוי בהילינג או לא?

בואו נדבר על זה קצת.

ריפוי בהילינג – איך הוא עובד?

האמת היא שנראה לי שאף אחד לא באמת יודע איך מתרחש הריפוי כי הוא אכן חורג מכללי הביולוגיה המוכרת והנחקרת ואני לא חושבת שאי פעם הוקצו תקציבי מחקר רציניים כדי להבין את הדברים לעומקם. למרות אי-הידיעה, אני רוצה להעלות כאן מספר השערות.

האנרגיה שמוזרמת לגוף במהלך הריפוי משנה את הרטט שלו

נובוקיור היא חברה ישראלית צעירה שמציעה טיפולים חדשניים נגד סוגי סרטן מסוימים באמצעות זרם חשמלי. מאחר שלתאים בריאים יש מבנה חשמלי שונה מזה של תאי הגידול, הם נפגעים באופן סלקטיבי. זו בשורה ענקית לחולי סרטן שהטיפול מתאים להם והתוצאות עד כה מאד מבטיחות.

הטיפול בחשמל הוא טיפול אנרגטי. אנחנו לא קוראים לו הילינג כי האנרגיה מופקת ממכונה שהמטפל שולט בה לחלוטין וכל הטיפול הוא מעשה ידי אדם.

לעומת זאת, ריפוי בהילינג משתמש באנרגיה טבעית, אנרגיה של הקוסמוס או "המקור", אנרגיה בעלת רטט שאנחנו נוהגים לזהות כאהבה. במקום שהמרפא יחפש את התא החולה וינסה לנטרל אותו, הוא מעניק לגוף את האנרגיה הקסומה של אהבה כדי שהגוף יתעל אותה על פי הצרכים שלו. לגוף יש תבונה עמוקה שהתפתחה ושוכללה במשך מאות אלפי שנות אבולוציה וכשנותנים לו את האנרגיה הדרושה אפשר להגיד שהוא "מתאפס על עצמו" ומתכוונן מחדש ליצור בריאות.

כדי להמחיש את הדבר, תחשבו מה קורה לילדה לא אהובה שפתאום מאמינים בה ואוהבים אותה. פתאום נובעות ממנה יכולות מנטליות ורגשיות אחרות לגמרי. אז כמו שאהבה משנה את הרטט של הנפש, היא משנה גם את הביוכימיה של תאי הגוף.

המוח הוא אומן האשליות

גישה מרתקת אחרת נקראת הרפואה הגרמנית החדשה או בקיצור – GNM. על פי ה-GNM, כל דבר שמתרחש בגוף נשלט בידי המוח. כל חלוקת תאים, הפרשת בלוטה וגם כל מחלה או גידול. אפילו מחלות אוטואימוניות שבהן נדמה כאילו מערכת החיסון רבה עם הגוף, נשלטות בידי המוח. אפילו מחלות ויראליות וחיידקיות נשלטות בידי המוח. הכל.

המוח מייצר מחלות כחלק מההתמודדות שלו עם קונפליקטים רגשיים. כל קונפליקט מעורר תגובה ביולוגית ספציפית שעל פי רוב לא כל כך נרגיש אותה. מרגע שהקונפליקט הרגשי נפתר – מתחיל תהליך הריפוי. 80% מהתסמינים שאנחנו מכנים מחלה מופיעים על פי ה-GNM בשלב הריפוי, כשהמוח משתקם מהקונפליקט שחווה.

תחשבו למשל על בית שקט ומסודר. ואז מארגנים בו מסיבה. מזיזים רהיטים, מגיעים אנשים, אוכלים, יש לכלוך… אם לבית היו רגשות – הוא היה חווה סטרס. ואז המסיבה נגמרת, האורחים הולכים ומתחילים לאסוף את הכלים, לשטוף אותם, להחזיר את הכל למקום, לשטוף רצפה… עבור רובנו זה החלק הפחות כיפי של המסיבה. אנחנו עייפים, היינו שמחים שתבוא עוזרת ותעשה את זה במקומנו… כך מרגיש שלב הריפוי.

בשיטה כמו שיטת תטא הילינג, אנחנו מחפשים לזהות את הקונפליקט הרגשי שבגללו המוח יצר את המחלה ומחפשים דרך לפתור אותו. חשיבה חיובית לפי תטא הילינג היא לא המצב שבו אני מנסה לשכנע את עצמי שזה לא כזה נורא לשטוף את הבית, אלא זה שינוי תפיסה מהשורש שמאפשר לי לראות משהו שקודם נראה היה איום ונורא כמשהו חיובי. הרי הפעולות של ההכנות למסיבה לא כאלה שונות מהפעולות של הסידור אחריה. אז מה בי מתנגד להן? כשאנחנו מבינות את זה – נוצר שינוי תפיסתי שהופך את חוויית הסידור לכיפית כמו המסיבה עצמה.

מאחר שתטא הילינג היא המומחיות שלי, קל לי לדבר על השפעות של טיפול תטא הילינג. הטיפול בדרך כלל נעזר בתסמינים הפיזיים כסוג של פנס לחיפוש הקונפליקט הרגשי, ואז המיקוד הוא בעיקר ברגשות עצמם או יותר נכון באמונות הלא מודעות שעומדות בבסיס הרגשות הלא נעימים שלנו. תוך כדי קילוף שכבות האמונות וההגעה ללב המצוקה שלנו, נוצרת היכרות עמוקה עם עצמנו ולא פעם אהבה עצמית והכלה מתוקה של עצמנו ושל אנשים אחרים שהיו מעורבים בקונפליקט. נוצרת פרשנות פנימית מעצימה שמאפשרת לנו להיות אנשים רכים יותר כלפי עצמנו וכלפי אחרים, ודברים שנראו בלתי פתירים, צלקת נפשית שלעולם לא תחלים – מקבלים זווית ראייה חדשה, חומלת. כשהקונפליקט הפנימי מסתיים וגם שלב השיקום ממנו מסתיים כי הבנו את הדברים באופן חדש לגמרי, המוח יכול להוציא פקודת סיום מחלה מיידית, וכך מתאפשר ריפוי בהילינג.

לוח ארועים

קטגוריות

ספרי תטא הילינג

לרכישת כל ספרי "תטא הילינג" בעברית

מועדון בוקר טוב

תחנת רענון לנפש – רבע שעה של שידור חי יומי שכל כולו קודש ליצירת מציאות

בכל יום נשפוך אור על היבט אחר של החיים שבו האמונות הלא-מודעות שלנו יוצרות מורכבות וקושי ונשתמש בכלים של תטא הילינג כדי לפתור אותן מהשורש.

לטעימה ממועדון הבוקר